Picknick-konsert med Eagles The Projekt

augusti 13, 2022 @ 6:00 e m 7:30 e m

Ett coverband från Mölnlycke som spelat 70-tals musik i 20 år. Nu gör dem storsatsning på favoritgruppen Eagles och har utökat bandet från 5-7 personer De kallar sig The Project och ser mycket fram emot att göra sin första konsert på Bergakungen.

Jonas Bagge – gitarr, keyboard och sång
Katarina Sifversson – sång
Magnus Gustafsson – gitarr och sång
Maths Lundin – gitarr och sång
Niklas Karlsson – bas och sång
Ola Karlberg – gitarr, fiol och sång
Patrik Svensk – trummor och sång

Konserten kommer hållas utomhus i trädgårdsmiljö och ni tar med er filt eller någon stol att sitta på, picknick om ni vill och eventuellt skydd för väder. Ta gärna cykeln, promenera eller samåk då det finns begränsade möjligheter för parkering.

I år kommer En Bohuslänsk Deli att vara på plats under konserten. För att förbeställa mat så skicka ett mail till mat@enbohuslanskdeli.se senast 2 dagar innan konserten.
Meny:
Bakad potatis i 3 varianter:

– räkröra, 95 kr
– Kycklingröra, 85 kr
-Naturell med smör och salt, 75 kr
Wraps med kallrökt lax och pepparrotskräm, 89 kr
Räksmörgås, 99 kr
Räksallad, 125 kr

För mer information om konserten och kommande konserter kika in på vår:
Facebooksida: Tönsäng Östergård

Biljetter säljs via https://biljettshop.se/sv/booking/picknickkonsert-med-eagles-the-project/?utm_source=other&utm_medium=link&utm_campaign=picknickkonsert-med-eagles-the-project


Publicerat

i

av

Etiketter:

Kommentarer

Lämna ett svar